Zastanawiasz się, czy opłaca Ci się robić zwrot podatku z Anglii? Sprawdź, jaki zwrot Ci przysługuje. Skorzystaj z darmowego Kalkulatora Zwrotu na stronie i zdecyduj, czy chcesz odzyskać swoje pieniądze. Jeśli chcesz rozliczyć zwrot podatku z zagranicy, ale nie za pewnie się w tym czujesz, polecam powierzenie sprawy profesjonaliście. Klikając na powyższy link, zapoznasz się z prawdopodobnie najlepszą ofertą na obecnym rynku. Przekonaj się, że zwrot podatku jeszcze nigdy nie był tak tani, prosty i przejrzysty.

Wybuchowa energia

Śląskie. Wybuchowa Energia Z wielką nadzieją czekamy na realizację kampanii promocyjnej województwa śląskiego pod hasłem "Śląskie. Pozytywna Energia". Krakowska firma Eskadra, która jest autorem strategii kampanii jako nieliczna dostrzegła prawdziwą siłę naszego województwa, że "Śląskie to region pełen energii, dzięki swej różnorodności". Dla Eskadry, jak przedstawiła to podczas prezentacji strategii w sali Sejmu Śląskiego, "różnorodność etniczna, geograficzna, historyczna, społeczna i gospodarcza regionu" jest najważniejszym założeniem i wartością strategii promocji województwa. Jesteśmy za to wdzięczni Eskadrze, ponieważ jej praca ma szansę odwrócić szkodliwą dla regionów województwa tendencję do ujednolicania całego obszaru w fałszywym pojęciu "Śląsk".

W poniższym artykule będziemy przedstawiać drugą stronę energii województwa śląskiego, która, jeśli nie podejmiemy szybkich kroków, zostanie całkowicie unicestwiona.

Do niedawna, pejzaż przemysłowy na Wschodnim Śląsku i Zagłębiu Dąbrowskim był codziennością. Obecnie większość dużych zakładów przemysłowych w centrach miast została zlikwidowana. I to co było od wieków najbardziej charakterystycznym elementem naszych miast, upada. Dawne industrialne budowle, instalacje i przemysłowy układ przestrzenny jest zatracany. Bezcenne zabytki przemysłu zostają często po prostu wysadzane! Praktyka jest zazwyczaj taka sama - opuszczenie, pozostawienie bez należytej ochrony, dopuszczenie do dewastacji i wysadzenie w imię bezpieczeństwa. Utrzymywanie pod opieką jest drogie - jak każdego zabytku. Lepiej jest wyburzyć i postawić blaszany hipermarket. Takie jest często myślenie właścicieli gruntów przemysłowych. Powoli tendencja się odwraca, rozpoczyna się nowa moda. Obiekty przemysłowe zaczynają być pożądane też z pobudek komercyjnych. Niestety większość najcenniejszych zabytków jest już zrujnowana. By więc hasło promocyjne województwa nie zmieniło się na "Śląskie. Wybuchowa Energia" lub "Zabytki przemysłu - Last Minut!" musimy bacznie przyglądać się naszemu industrialnemu dziedzictwu i starać się o jego zachowanie.