Zastanawiasz się, czy opłaca Ci się robić zwrot podatku z Anglii? Sprawdź, jaki zwrot Ci przysługuje. Skorzystaj z darmowego Kalkulatora Zwrotu na stronie i zdecyduj, czy chcesz odzyskać swoje pieniądze. Jeśli chcesz rozliczyć zwrot podatku z zagranicy, ale nie za pewnie się w tym czujesz, polecam powierzenie sprawy profesjonaliście. Klikając na powyższy link, zapoznasz się z prawdopodobnie najlepszą ofertą na obecnym rynku. Przekonaj się, że zwrot podatku jeszcze nigdy nie był tak tani, prosty i przejrzysty.

Zagłębie wstydu

Sosnowiec wstydzi się Zagłębia? Najnowsza publikacja Urzędu Miejskiego w Sosnowcu "Oferta Miasta Sosnowca dla inwestorów" (2007) wyraża jawną pogardę dla mieszkańców Sosnowca i ich tożsamości regionalnej. Sosnowiec - największe miasto Zagłębia Dabrowskiego - nazywane jest tam miastem śląskim, a jego mieszkańcy Ślązakami (!). Zapoznani z wydawnictwem Zagłębiacy nie kryją oburzenia z faktu, że władze ich własnego miasta działają na rzecz likwidacji regionu Zagłębia Dabrowskiego.

Odkąd powstało województwo śląskie (czyli niespełna 10 lat temu) degradacja kulturowa Zagłębia Dąbrowskiego postępuje niezwykle szybko. Nazwa województwa tak wpływa na prasę i agencje PR, że każde miasto w jego obrębie nazywają śląskim, nawet miasta regionalnie małopolskie, które jeszcze 30 lat temu, jak Jaworzno, nie miało ze śląską administracją nic wspólnego. Gdyby przyjąć do wiadomości to, co wypisują zatrudnieni przez sosnowiecki urząd grafomani, należałoby uznać, że Sosnowiec jest najbardziej śląskim miastem w kraju i mieszkają tu sami autochtoniczni Ślązacy! Czemu służy powielanie takich kłamstw? Oraz dlaczego publikowane są one z publicznych pieniędzy Zagłębiaków i rozpowszechniane w świat w tłumaczeniach na inne języki?

Oto kilka przykładów chyba pierwszego w historii miasta Sosnowiec tak poważnego kłamstwa w temacie jego historii:

Strona 4
"Region Śląski = Województwo Śląskie", "Ślązacy znani są ze swej tradycyjnej kultury pracy, stanowi to gwarancję wysokich kwalifikacji pracowników, ich solidność oraz rzetelność (...)"

Strona 6
"SOSNOWIEC - MIASTO W REGIONIE ŚLĄSKIM"

Strona 9
"(...) Koncern samochodowy DAIMLER CHRYSLER AUTOMOTIVE POLSKA Sp. z o.o. właśnie w Sosnowcu posiada największy salon Mercedes-Benz na Śląsku (...)"

Itd., itp. ...

"Śląsk", "śląskie", "Ślązacy" - jest aż gęsto w publikacji od tych określeń. W całym, obszernym wydawnictwie słowo "Zagłębie" padło tylko jeden raz na odległej 14-tej stronie i to tylko w przymiotniku - przy okazji informacji o "Gospodarczej Bramie ŚLĄSKA" (uruchomienie Zagłębiowskiej Strefy Gospodarczej). Dlaczego wybrani przez Sosnowiczan urzędnicy miejscy tak wstydzą się swojego regionu oraz z siebie samych i innych mieszkańców Zagłębia chcą na siłę zrobić Ślązaków? Wypadałoby, by Prezydent Sosnowca ujawnił przed mieszkańcami ten tajemniczy plan.

Czy naprawdę trzeba to powtarzać? Ślązacy to nie są mieszkańcy województwa śląskiego, ale autochtoniczna społeczność zamieszkująca mniejszy fragment tego województwa! Przecież województwo kujawsko-pomorskie nie zamieszkują Kujawopomorzanie!!!